Skip to content Skip to footer

Zapowiedzi wydawnicze

Biografia Alicji Bobrowskiej

Niezwykła kobieta, którą życie poprowadziło od przedwojennego Wołynia, wojennego Hrubieszowa, powojennego Gdańska, Krakowa i Warszawy, aż do Los Angeles.

Aktorka zawsze. Pielęgniarka przez kilkanaście lat. Artystka do teraz.

Biografia Alicji Bobrowskiej, pierwszej powojennej Miss Polonia i Wicemiss Universe autorstwa Małgorzaty Błaszczuk i Ewy Uszpolewicz – w przygotowaniu w Wydawnictwie Evergreen.

Kultowe miejsca chicagowskiej Polonii

Kultowe miejsca chicagowskiej Polonii – to fotograficzna podróż w przestrzenie znane każdemu Polakowi mieszkającemu w Wietrznym Mieście.

Twórcy albumu: fotograficy Klara i Robert Świderscy oraz autorka narracji Małgorzata Błaszczuk zabierają nas w nostalgiczną podróż od Trójcowa, przez Jackowo do dziś.

Album, który jest także opowieścią o najnowszej historii Polonii, ukaże się w  2023 roku nakładem Wydawnictwa Evergreen.

KIERUNEK AMERYKA Antologia opowieści emigracyjnych

Są w różnym wieku, mają różny staż emigracyjny, wykonują różne prace, mieszkają w różnych częściach USA.

Naszych autorów – Polandersów, by użyć nazwy, którą nas opisywano na początku XVII w. w Jamestown – zaprosiliśmy do napisania opowiadań, których wspólnym mianownikiem jest emigracja i umieszczenia ich we wspólnej antologii.

Premiera książki połączona ze spotkaniem z autorami odbędzie się 11 grudnia o godz. 16.00 w Muzeum Polskim w Ameryce: 984 N Milwaukee Ave w Chicago. ZAPRASZAMY!

Wstęp wolny