Skip to content Skip to footer

Zapowiedzi wydawnicze

Biografia Alicji Bobrowskiej

Niezwykła kobieta, którą życie poprowadziło od przedwojennego Wołynia, wojennego Hrubieszowa, powojennego Gdańska, Krakowa i Warszawy, aż do Los Angeles.

Aktorka zawsze. Pielęgniarka przez kilkanaście lat. Artystka do teraz.

Biografia Alicji Bobrowskiej, pierwszej powojennej Miss Polonia i Wicemiss Universe autorstwa Małgorzaty Błaszczuk i Ewy Uszpolewicz – w przygotowaniu w Wydawnictwie Evergreen.

Klub Maryla Polonaise był niegdyś miejscem gościnnych występów artystów z Polski. Tymczasem w pokojach na piętrze odbywała się innego rodzaju rozrywka...

Kultowe miejsca chicagowskiej Polonii

Kultowe miejsca chicagowskiej Polonii – to fotograficzna podróż w przestrzenie znane każdemu Polakowi mieszkającemu w Wietrznym Mieście.

Twórcy albumu: fotograficy Klara i Robert Świderscy oraz autorki narracji Małgorzata Błaszczuk i Ewa Figurski zabierają nas w nostalgiczną podróż od Trójcowa, przez Jackowo do tu i teraz..

Album, który jest także opowieścią o najnowszej historii Polonii, ukaże się w 2023 roku nakładem Wydawnictwa Evergreen.

Kalendarz 2024. Polonia. Chicago. Emigracja

Dwunastu fotografów, dwanaście różnych spojrzeń na chicagowską Polonię.

Zaplanowaliśmy wydanie emigracyjnego kalendarza 2024 ze zdjęciami polonijnych fotografów. Przewodnim motywem wszystkich zdjęć jest POLSKA EMIGRACJA W AMERYCE rozumiana w dowolny i artystycznie przetworzony przez autorów zdjęć i ich obiektyw sposób.

W projekcie biorą udział: Kasia Jarosz, Iwona Biedermann, Klara i Robert Świderski, Krzysztof Babiracki, Bartek Kuchno, Dariusz Lachowski, Luke Buras, Piotr Jezioro, Zbigniew Marczewski, Chris Biela, Jacek Ćwik